RynekNC.pl

Blog o Nowych Technologiach i Biznesie

Poradniki

Zadbaj o wygląd firmy w mapach Google – wirtualny spacer Google

Zadbaj o wygląd firmy w mapach Google – wirtualny spacer Google

Każdy właściciel internetowego biznesu lub innej firmy wie, jak ważne jest reklamowanie się online. Ludzie dokładają wszelkich starań, aby polepszyć widoczność witryny w Internecie, zdobyć więcej klientów i zwiększyć liczbę odwiedzić na swojej stronie. Skupiamy się na wynikach w Google, jednak czy wiemy jak ważne są wyniki z Mapy Google? Warto zapoznać się z tym tematem i znaleźć rozwiązanie marketingowe, o którym być może jeszcze nie słyszałeś!

Jak wygląda Twoja firma w mapach Google?

Być może nie wiesz o tym, że w 44% przypadków potencjalni klienci wyszukują Twoją firmę przy użyciu Map Google. Z otrzymanego wyniku praktycznie wszystkie te osoby przechodzą do znalezionej tam witryny internetowej. Czy wiesz jak wygląda Twoja firma w wynikach wyszukiwania na Mapach? Jeśli jeszcze o to nie zadbałeś, warto to zmienić. W końcu bez odpowiedniej widoczności klienci, jak i inne osoby zainteresowane Twoim biznesem, nie będą mogły do Ciebie dotrzeć.

Wirtualne spacery Google po Twoim biznesie

Wirtualny spacer Google Street View jest dobrze znanym narzędziem, które możemy znaleźć w Mapach Google. Dzięki wykorzystaniu panoram sferycznych można stworzyć podgląd w 360o na dowolne miejsce. Zdjęci wykonuje się w wysokiej jakości technice hdr. Teraz taki wirtualny spacer możemy nie tylko „przeżyć” na ulicach i przed różnymi budynkami. Jeśli tylko chcemy profesjonalny fotograf wykona zdjęcia panoramiczne w naszym biurze, sklepie lub innym miejscu. Do czego może nam to posłużyć?

Marketing za pomocą wirtualnych spacerów Google

Po wykonaniu zdjęć wybranego przez nas miejsca fotograf połączy wszystko w jedną całość – czyli w wirtualny spacer. Całość można łatwo umieścić w mapach Google tuż obok Google Street View. Przeszukujący mapy użytkownicy będą mogli sprawdzić, jak wygląda wnętrze naszego biznesu. To od razu przyciągnie wielu ludzi i ich zaciekawi. Umieszczanie linku do wirtualnego spaceru jest banalnie proste i można to zrobić w różnych miejscach. Warto też dodać, że za hosting nic nie będziemy płacić. Zajmuje się tym Google.

Ile kosztuje wirtualny spacer do Map Google?

To efektowne poprawienie jakości naszego profilu w wynikach wyszukiwania Map Google jest stosunkowo tanie. Ponosimy jedynie koszt wykonania usługi, bo za samo utrzymanie wirtualnego spaceru online nic nie płacimy. Cena zależy od kilku czynników. Przede wszystkim liczy się tutaj wielkość budynku i liczba pokoi. Chodzi tutaj o rozmieszczenie punktów sferycznych, na których opiera się cała technika wykonywania wirtualnego spaceru. Wycenę przeprowadza się indywidualnie dla każdej firmy, dlatego można w łatwy sposób dogadać wszelkie szczegóły i ostateczną cenę.

Mapy Google są ważnym czynnikiem w wynikach osiąganych w wyszukiwaniach i odwiedzeniach na naszych stronach. Nie zapominajmy o naszej widoczności tam – możemy na tym naprawdę dużo stracić. Dlatego warto pomyśleć o ulepszeniu wizytówki Google Moja Firma. Wirtualny spacer taki jak Google Street View z pewnością będzie ciekawym urozmaiceniem. 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.