RynekNC.pl

Blog o Nowych Technologiach i Biznesie

PoradnikRozwój osobisty

Jak znaleźć płatny staż?

Jak znaleźć płatny staż?

Staż ma za zadanie przygotować nas do wykonywania przyszłego zawodu. Jest on spotykany w szkołach takich jak technikum, zawodówka i na studiach. Stanowi część procesu kształcenia. Podczas stażu możemy nauczyć się wielu nowych rzeczy o zawodzie, który wybraliśmy. W niektórych przypadkach staż może być bezpłatny. Dzieje się tak np. w przypadku stażu w szkole, ponieważ ma on za zadanie nauczyć nas wykonywania zawodu, i jest on częścią programu przygotowanego przez ministerstwo. Takie zajęcia są zazwyczaj organizowane przez szkołę. Jednak często po zakończeniu nauczania, chcemy się poduczyć wykonywać zawód, ale nie chcemy tego robić za darmo. Zatem, jak znaleźć płatny staż?

Jak znaleźć płatny staż na studiach?

Płatny staż to najlepsza forma przygotowania nas do wykonywania zawodu. Dostajemy mniejsze pieniądze, niż w przypadku normalnej pracy, ale też mamy możliwość nauczenia się nowych rzeczy. Jest to najlepszy sposób, żeby zacząć pracę, np. dla lekarzy, stomatologów, dietetyków, i wielu innych zawodów. Dzięki temu rozwiązaniu możemy pracować pod okiem doświadczonych pracowników.

Szukając płatnego stażu warto przeglądać portale ogłoszeniowe. Możemy tam znaleźć wiele ofert pracy, również tych stażowych. Gdy znajdziemy w ten sposób ciekawą ofertę, musimy przygotować i wysłać CV. Następnie czekamy na odpowiedź od pracodawcy. Nie zrażajmy się po kilku porażkach. Po kilku niepowodzeniach możemy znaleźć jeszcze lepszą ofertę.

płatny staż

Staż z urzędu pracy

Jeśli szukamy stażu płatnego, po skończeniu szkoły, czy studiów, i jesteśmy bezrobotni, to warto odwiedzić urząd pracy. Jeśli zarejestrujemy się jako bezrobotni, będziemy mieć dostęp do dużej ilości ofert pracy. Dodatkowo w urzędzie jest możliwość załatwienia stażu płatnego, który jest bardzo atrakcyjny dla naszego przyszłego pracodawcy. Jest to tak zwany bon stażowy. Polega on na tym, że razem z urzędem znajdujemy ofertę stażu, ale pracodawca nie ponosi rządnych kosztów przez rok. Przez ten czas urząd płaci za nas ubezpieczenie zdrowotne, oraz wypłaca nam co miesiąc wypłatę. Nie jest ona duża, ale dzięki tej metodzie w łatwy sposób możemy znaleźć staż.

Udostępnij