RynekNC.pl

Blog o Nowych Technologiach i Biznesie

Rozwój osobistyWłasny Biznes

Wybór szkolenia bhp

Wybór szkolenia bhp

Zdecydowana większość firm oraz kodeks pracy wymaga od nowo zatrudnionych osób, aby przeszli oni szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Wykonanie szkolenia stanowi podstawę do tego, czy dany pracownik wie w jaki sposób odpowiednio i bezpiecznie wykonywać swoje obowiązki. Obecnie coraz częściej zdarza się, że firmy zewnętrze organizują takie szkolenia. Jednak wybór nie jest taki oczywisty, jak mogłoby się
wydawać.

A zatem szkolenie bhp jakie wybrać?

Przede wszystkim nie powinniśmy kierować się ceną. Droższe nie oznacza lepsze, jak i w drugą stronę. Przed zapisaniem się na określone szkolenie bhp, powinniśmy zaznajomić się jaki dokładnie temat nas interesuje. Oznacza to, że w każdej pracy czekają nas inne wyzwania oraz inny rodzaj pracy, co za tym idzie różne warunki pracy. Instruktor, który organizuje szkolenie powinien zatem dobrać tak program, aby sprostał on wymaganiom stawianym przez kodeks pracy. Inną kwestią są pewne moduły dodatkowe. Dla przykładu, jeżeli nasza praca będzie wykonywana w środowisku kadr pracowniczych, dobrze jest, aby szkolenie zawierało również aspekty związane ze stresem czy mobbingiem.
Innym aspektem jest zwrócenie uwagi na renomę firmy przeprowadzającej szkolenia. Jak wiadomo zaświadczenie o ukończeniu kursu warte jest kilka lat. W przypadku zgubienia takiego zaświadczenia, będziemy zmuszeni o poproszenie o duplikat. Gdy szkolenie zostanie przeprowadzone w firmie niestabilnej, może okazać się, że taka firma na rynku już nie istnieje. W takim przypadku będziemy musieli wykonać szkolenie ponownie.

Przed ostatecznym podjęciem decyzji odnośnie wyboru firmy szkoleniowej, warto poczytać wszelkie opinie w internecie. Dodatkowo warto popytać znajomych oraz bliską rodzinę, czy nie poleci jakiejś firmy. Opinie są niezwykle cenne. Dobrze jest, gdy sami wykładowcy przeprowadzają szkolenie w sposób ciekawy. Wykładowcy powinni posiadać wiedzę niezbędną, która zapewni właściwą realizację programu szkolenia. Jak widać wybór firmy nie jest oczywisty, dlatego warto poświęcić więcej czasu na podjęcie decyzji.

Udostępnij