RynekNC.pl

Blog o Nowych Technologiach i Biznesie

Finanse

Jak oszczędzać pieniądze? – użyj skarbonki

Jak oszczędzać pieniądze? – użyj skarbonki

Każdy kiedyś ją miał. Skarbonka – najczęściej występująca pod postacią słodkiej różowej świnki – od zawsze służyła najmłodszym do odkładania drobnych pieniędzy. Nie znaczy to jednak, że nie możesz z niej korzystać w dorosłym wieku. Być może to właśnie ten nietypowy dla dorosłych gadżet sprawi, że w końcu dowiesz się, jak zadbać o własne finanse w banalnie prosty sposób.

jak zadbać o własne finanse

Jaką skarbonkę wybrać?

Koniecznie poszukaj dla siebie skarbonki, która od razu wpadnie ci w oko. Nie idź na żadne kompromisy. Znajdź coś, co spodoba ci się w każdym szczególe, byś z przyjemnością odkładał do tego pieniądze. A skarbonki występujące na rynku są teraz niezwykle zróżnicowane. Znajdziesz wśród nich zarówno te klasyczne i tradycyjne świnki, jak i skarbonki przypominające auta, znane zabytki lub zwykłe skrzynki, tyle że ozdobione zabawnymi bądź inspirującymi do oszczędzania napisami. Poszukaj czegoś w swoim stylu i zainwestuj w coś, dzięki czemu być może zaczniesz lepiej zarządzać domowym budżetem. Pamiętaj tylko, by koniecznie sięgnąć po wersję skarbonki, której nie da się normalnie otworzyć. Dopiero gdy zechcesz wyciągnąć z niej odłożone do niej pieniądze, będziesz mógł ją rozbić. Dzięki temu zaoszczędzona gotówka nie powinna cię kusić. Łatwiej sięgnąć bowiem po banknot czy monetę, gdy nie wymaga to od ciebie rozbicia skarbonki.

Ucząc się tego, jak zadbać o własne finanse, powinieneś od razu zachęcać do tego całą rodzinę, w tym także i dzieci. Taką skarbonkę, tyle że w mniejszym rozmiarze, koniecznie kup zatem także swoim pociechom.

eurobon.pl

Udostępnij