RynekNC.pl

Blog o Nowych Technologiach i Biznesie

Poradnik

Jak wybrać odpowiednie halogeny do twojego pojazdu?

Jak wybrać odpowiednie halogeny do twojego pojazdu?

Żarówki samochodowe należą do kategorii części eksploatacyjnych, czyli zaprojektowanych tak, aby z czasem się zużywały i musiałby być wymieniane na nowe. Halogeny samochodowe nie są tutaj wyjątkiem. Jeśli więc żarówka w twoim samochodzie uległa uszkodzeniu i musisz wymienić ją na nową, ale nie wiesz jaki rodzaj żarówki wybrać, to jesteś w dobrym miejscu. Poniżej znajdziesz kilka punktów, które po kolei przeprowadzą cię przez proces wyboru odpowiednich żarówek halogenowych do twojego samochodu.

Jak wybrać odpowiednie halogeny do twojego pojazdu?

  1. W pierwszym kroku musisz sprawdzić, jakie żarówki będą w ogóle pasowały do twojego samochodu. Chodzi tu przede wszystkim o mocowanie żarówki. Aby sprawdzić, jakie rodzaje żarówek będą pasowały do twojego samochodu możesz sprawdzić jego instrukcję obsługi lub pomóc sobie internetem, jeśli nie możesz naleźć dokumentów dołączonych do samochodu. Jeśli tak rzeczywiście jest i szukasz tych informacji w internecie, to upewnij się, że informacje, jakie udało ci się znaleźć dotyczą dokładnie takiego modelu, wersji i rocznika samochodu, jaki posiadasz. Najłatwiej jest te informacje wpisać w oknie wyszukiwarki. Przykładowe wyszukiwanie może więc wyglądać tak: „jakie żarówki do audi a4 b8 2018 rok”.

  2. Kiedy już uda ci się ustalić, jaki rodzaj żarówki potrzebujesz możesz przejść do wyboru technologii. Obecnie najpopularniejszymi i jednocześnie najtańszymi żarówkami są żarówki halogenowe. Możesz jednak pomyśleć o wyborze innej technologii, przykładowo takiej jak żarówki oparte o diody LED. Żarówki takie są tylko nieznacznie droższe, a ich żywotność jest dużo dłuższa i są przy tym bardziej oszczędne.

  3. W kolejnym kroku możesz przejść do wyboru marki. Z naszego doświadczenia wynika, że często tańsze jest kupowanie droższych żarówek. Dzieje się tak, ponieważ żarówki od sprawdzonych producentów są tylko nieznacznie droższe od żarówek, pod którymi żadna firma nie chciała się podpisać, a ich żywotność jest często nawet kilkukrotnie dłuższa.

  4. W ostatnim kroku możesz zdecydować o temperaturze barwowej żarówki, kącie jej świnienia, aspekcie ekologicznym i innych szczegółach, które są dla ciebie ważne. Na podstawie tych parametrów i ceny możesz już podjąć ostateczną decyzję i wybrać konkretną żarówkę.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij