RynekNC.pl

Blog o Nowych Technologiach i Biznesie

Poradnik

Czy do sprzątania galerii handlowych warto wynająć firmę zewnętrzną?

Czy do sprzątania galerii handlowych warto wynająć firmę zewnętrzną?

Sprzątanie sklepów wielkopowierzchniowych nie jest możliwe bez wykorzystania nowoczesnego sprzętu oraz dobrej organizacji pracy. Aby obiekt był bezpieczny dla pracowników i klientów należy zadbać o utrzymanie czystości na wysokim poziomie. Z takim wyzwaniem poradzi sobie profesjonalna firma sprzątająca dysponująca zaawansowanym zapleczem technologicznym. Dowiedz się, dlaczego warto wynająć firmę zewnętrzną do dbania o czystość w obiektach handlowych.

Sprzątanie galerii handlowych – jak utrzymać wysokie standardy?

Czystość w placówkach handlowych jest bardzo ważna z punktu widzenia klientów oraz pracowników obiektu. Warunki w sklepach wpływają na komfort podczas robienia zakupów oraz pomagają budować pozytywny wizerunek firm. Galerie handlowe cechują się wzmożonym ruchem, dlatego niektóre czynności z zakresu sprzątania powinny być wykonywane nawet kilka razy dziennie. Przykładem może być sprzątanie toalet, stref food court, mycie posadzek oraz opróżnianie koszy na śmieci. Bez dobrej koordynacji pracy załogi sprzątającej, utrzymanie nienagannej czystości nie byłoby możliwe.

Firmy specjalizujące się w sprzątaniu obiektów o dużej powierzchni mają wypracowane procedury oraz techniki sprzątania, stale szkolą swój personel, inwestują w nowoczesne technologie oraz tworzą aplikacje do zarządzania sprzątaniem. Najlepsze podmioty dopasowują swoje usługi do potrzeb klienta, uwzględniając sezonowość i zmienność w natężeniu ruchu.

Czy sprzątanie galerii handlowych i sklepów może być optymalne dla zarządców ?

Współpraca z zewnętrzną firmą sprzątającą powinna być optymalnym rozwiązaniem dla właścicieli obiektów. Firmy porządkowe mają na to swoje sposoby. Jednym z nich jest zapewnienie wysokiej wydajności sprzątania. Umożliwiają to m.in. autonomiczne roboty sprzątające, profesjonalny sprzęt czyszczący, a także skuteczne środki czystości. Kolejną oszczędnością, jaką daje wykorzystanie zaawansowanych technologicznie maszyn, jest zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, wody oraz środków chemicznych. Dzięki temu sprzątanie galerii handlowych przez firmę sprzątającą jest nie tylko efektywniejsze, ale również optymalne dla właścicieli

Dodatkowe usługi dla właścicieli obiektów handlowych

Następną korzyścią, wynikającą ze współpracy z najlepszymi firmami sprzątającymi, jest elastyczność i szeroki zakres świadczonych usług. Sprzątanie sklepów to jedno, ale warto również zadbać o tereny zewnętrzne należące do obiektu. Podmiot świadczący usługi porządkowe może zająć się utrzymaniem i pielęgnacją zieleni, wykonać czyszczenie wysokościowe, a także usunąć graffiti ze ścian obiektu. Wyzwaniem dla wyspecjalizowanej ekipy porządkowej nie będzie usuwanie śniegu i sopli z dachu, a także odśnieżanie chodników i parkingów. 

Co więcej, usługi specjalistyczne mogą być świadczone tylko w określonych przez zarządcę terminach. Renomowana firma porządkowa dostosuje się do indywidualnych potrzeb i oczekiwań swojego klienta, dlatego podjęcie współpracy z najlepszymi jest zawsze rozsądnym i korzystnym rozwiązaniem.

Udostępnij