RynekNC.pl

Blog o Nowych Technologiach i Biznesie

PoradnikiRozwój osobisty

Wakacje – na kredyt czy za gotówkę?

Wakacje – na kredyt czy za gotówkę?

Odpowiedź wydaje się być prosta. Oczywiście najlepiej wydać gotówkę i nie obciążać swojego konta. Jednak takie pytanie jest skierowane do grupy osób, które nie mają możliwości wydania jednorazowo dużej ilości pieniędzy, bądź nie zaoszczędziły środków na wakacje.

A więc? Wakacje na kredyt – czy warto? Opcja ta ma swoje plusy i minusy

Negatywna strona wakacji na kredyt to przede wszystkim odsetki, które będziemy musieli oddać po wzięciu kredytu. Jeśli mamy stały dochód, nie jesteśmy obciążeni, z łatwością uzyskamy gotówkę na ten cel. Jednak warto zwrócić uwagę na oprocentowanie, prowizję i koszt kredytu. Jeśli musimy i jesteśmy pewni wybierzmy kredyt ten najbardziej dla nas opłacalny, gdyż często może zdarzyć się, że wymarzone wakacje, mogą stać się powodem naszych problemów. Jednocześnie wysoki koszt kredytu, to także wyższy wydatek na wakacje.

Warto zauważyć, że raczej to Ci mniej zamożni ludzie sięgają po kredyty na konkretne cele. A więc czy jeśli przeciętnego Polaka nie stać, aby odkładać, powiedzmy 500 zł miesięcznie, to czy będzie go stać na opłacenie kredytu.

Odpowiedź jest prosta. Dużo łatwiej jest oddać bankowi, gdyż wiąże nas umowa, niż samemu z siebie odłożyć pieniądze do „skarbonki wakacyjnej”. W rodzinie zawsze znajdzie się tysiące nieoczekiwanych wydatków w danym miesiącu i pieniądze, które miały trafić na przyszłe wakacje zostają pochłonięte. Takie zadanie jest dla wytrwałych, solidnych, oszczędnych osób.

Pozytywnym obliczem wakacji na kredyt jest fakt, że w każdej chwili możemy taki kredyt dostać i wyruszyć w wymarzoną podróż. Gdy nie mamy gotówki, mamy czas i możliwość wzięcia kredytu, wtedy warto pokusić się o wakacje na kredyt. W zasadzie skoro pewna część społeczeństwa bierze telewizor na raty, pralkę, kredyt na samochód, komunię czy inne uroczystości, to dlaczego mielibyśmy nie pozwolić sobie na wakacje na kredyt?

Jeśli mamy pieniądze to nie bierzemy kredytów, są to niepotrzebne, dodatkowe koszty dla obciążenia naszego budżetu domowego. Ale jeśli ich nie mamy pieniędzy, nie udało nam się zaoszczędzić, nie potrafimy oszczędzać to czy jest to zły pomysł? Warto się zastanowić, gdyż każdy z nas żyje tylko raz. A chwilę przeżyte są chwilami niezastąpionymi.

Udostępnij