RynekNC.pl

Blog o Nowych Technologiach i Biznesie

PoradnikRozwój osobisty

Sposoby na efektywniejszą naukę

Sposoby na efektywniejszą naukę

Nauka to część naszego życia. Jednym wychodzi lepiej, a innym gorzej. Często pochłania sporą część wolnego czasu. Najlepszym rozwiązaniem byłaby szybka nauka i łatwe zapamiętywanie, tak żeby później tą wiedzę wykorzystać w szkole.

Jak szybciej się uczyć?

Podstawą szybkiej nauki jest dobry sen. Powinien trwać 8 godzin. Kiedy jesteśmy wyspani i wypoczęci, to więcej zapamiętujemy. Kolejną rzeczą o jaką powinniśmy zadbać to zdrowe odżywianie. Powinniśmy spożywać 4-5 posiłków dziennie. Zadbajmy, aby w naszej diecie nie zabrakło orzechów które wpływają pozytywnie na poprawę pamięci. Również kilka kostek gorzkiej czekolady może poprawić nasze zdolności uczenia się.

Następną rzeczą jest uważne słuchanie w szkole. Dzięki temu zapamiętamy więcej z lekcji, i nie będziemy musieli siedzieć godzinami w domu powtarzając ten sam materiał. Warto dopytać nauczyciela o tematy, których nie rozumiemy. Notatki, które robimy na lekcjach bardzo ułatwiają nam uczenie się. Zadbajmy o to żeby były kolorowe i ładnie napisane. Dzięki temu po spojrzeniu na dany punkt, odrazu skojarzymy co było mówione na lekcji na ten temat.

Po powrocie ze szkoły warto chwilę odpocząć, ale nie za długo. Godzina, czy dwie godziny wystarczy, żeby zjeść obiad i odpocząć po męczącym dniu w szkole. Po tym czasie warto przejrzeć notatki, które zrobiliśmy na lekcjach. Dzięki temu utrwalimy w pamięci to czego uczyliśmy się przez cały dzień. Dodatkowo najlepiej jeśli zrobimy zadania domowe, tego samego dnia kiedy je otrzymaliśmy. Wtedy najłatwiej będzie je zrobić, a dzięki temu oszczędzimy czas.

W przypadku problemów z jakimś przedmiotem warto zapisać się na korepetycje. Czasem student może wytłumaczyć nam materiał w taki sposób, że lepiej zrozumiemy. Dzieje się tak, że na lekcji w szkole jest kilkadziesiąt osób. Nauczyciel nie ma możliwości podejść i każdemu z osobna wytłumaczyć dany temat. Podczas korepetycji mamy możliwość popracować nad tym, co sprawia nam największą trudność. Im więcej zadań zrobimy z danego przedmiotu, tym łatwiej i szybciej będziemy wykonywać każde kolejne.

Udostępnij