RynekNC.pl

Blog o Nowych Technologiach i Biznesie

Finanse

Merchant Cash Advance – finansowanie przyszłych sprzedaży

Merchant Cash Advance – finansowanie przyszłych sprzedaży

Zatory płatnicze to problem wielu polskich przedsiębiorców, który niejednokrotnie prowadzi do występowania różnych poważnych problemów. Na szczęście, na rynku finansowym nieustannie pojawiają się kolejne nowatorskie rozwiązania, dzięki którym można w krótkim czasie pozyskać spore finansowanie, które można przeznaczyć na dowolnie wybrany cel. Jednym z pionierów na tym rynku jest firma PragmaGO, która jakiś czas temu wprowadziła model Merchant Cash Advance. Jego istotą jest fakt, iż wybierające to narzędzie przedsiębiorstwa zyskują… finansowanie przyszłych sprzedaży. W poniższym artykule wyjaśniamy, jak to działa.

Problemy z płynnością finansową bolączką wielu przedsiębiorstw 

Wielu przedsiębiorców mimo wydawania sporych środków na inwestycje oraz wsłuchiwania się w potrzeby swoich klientów i partnerów biznesowych niejednokrotnie miewa problemy z płynnością finansową. Jest to przede wszystkim spowodowane tym, iż wychodząc na przeciw oczekiwaniom partnerów proponują im faktury z odroczonym terminem płatności. Oczekiwanie przez 30, 60 lub nawet 90 dni stanowi bardzo poważny czynnik ryzyka, przez który prawdopodobieństwo pojawienia się problemów z płynnością finansową jest stosunkowo duże. 

Na szczęście, wcale nie trzeba sięgać po standardowy kredyt czy pożyczkę, aby poprawić sytuację materialną przedsiębiorstwa. Jak to możliwe? Absolutnie rewolucyjnym rozwiązaniem jest Merchant Cash Advance (MCA). Czym dokładnie się ono wyróżnia? Jest to nowatorski projekt, który polega na tym, iż klienci właścicieli platform e-commerce bądź market place mogą otrzymać dostęp do finansowania w ratach, które będą uzależnione od ich obrotów. Są to swego rodzaju zaliczki na poczet przyszłych sprzedaży sprawiające, że sytuacja finansowa takich podmiotów staje się zdecydowanie lepsza. Szczegółowe informacje na temat tego rozwiązania są dostępne na https://pragmago.tech/pl/merchant-cash-advance/

Merchant Cash Advance – jak to działa?

Merchant Cash Advance to wyjątkowe rozwiązanie, które stanowi elastyczną formę finansowania. Polega to na tym, że klienci partnerów PragmaGO otrzymują specjalny, indywidualny prelimit finansowania. Ten prelimit obliczany jest w oparciu o obroty klienta z partnerem. Z kolei uregulowanie zobowiązania następuje np. jako przekazanie uzgodnionego procenta od obrotów. Wszystko to powoduje, że harmonogram spłat zawsze jest dostosowany do specyfiki klienta działającego w danej branży. PragmaGO jest w stanie to wszystko zaoferować, ponieważ posiada szerokie zaplecze technologiczne oraz dba o automatyzację procesów. 

PragmaGO współpracuje m.in. z Allegro. Taka współpraca sprawia, że sprzedawcy, którzy działają na wspomnianej platformie zakupowej, nie muszą załatwiać tak dużej liczby formalności. Oferta finansowania, która jest im proponowana, jest personalizowana, dlatego też szanse na to, iż zdecydują się na jej wybranie, są naprawdę spore. Warto też wiedzieć o tym, iż specjaliści PragmaGO  podkreślają, że są gotowi do implementacji swojej technologii w każdym sklepie internetowym, ponieważ rozwiązanie to jest w pełni skalowalne.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij