RynekNC.pl

Blog o Nowych Technologiach i Biznesie

PoradnikiWłasny Biznes

Podstawowe narzędzie w firmie to program do faktur

Podstawowe narzędzie w firmie to program do faktur

Jeżeli prowadzisz firmę i jesteś vatowcem, to z pewnością wiesz jakie znaczenie ma dobry program służący do wystawiania faktur. Co prawda fakturę można teoretycznie wystawić nawet pisząc ją w zwykłym pliku tekstowym, jednak kto miałby na to czas mając dużą ilość klientów. Doskonale wiadomo, że sprawne wystawianie schludnie i czytelnie wyglądających faktur oraz ich archiwizowanie, to rzecz, która z pewnością pozwala na uzyskanie większej satysfakcji klienta, a także i nam pozwala spać spokojnie, ponieważ wiemy, że wszystkie faktury zostały wystawione poprawnie oraz mamy je w jednym, bezpiecznym miejscu.

Innymi słowy – w firmie panuje większy porządek, a praca idzie znacznie szybciej. Dlatego jeżeli jesteś przedsiębiorcą, nawet tym początkującym, nie zapomnij o dobrym programie fakturującym. Program do wystawiania faktur 2019, to konieczna decyzja jeżeli prowadzisz biznes. Dzisiaj programy fakturujące to często aplikacje webowe, działające w przeglądarce internetowej. Po prostu, wchodzi się na wskazaną stronę internetową, zakłada się konto, uiszcza się niewielką opłatę abonamentową, a następnie można cieszyć się sprawnie działającym programem.

Nie trzeba instalować go lokalnie na dysku komputera. Choć zarówno jedno i drugie rozwiązanie niesie ze sobą szereg korzyści, ale również wad. Jeżeli posługujemy się programem lokalnym, to musimy mieć na uwadze regularne wykonywanie kopii zapasowej, ponieważ wszystkie dane o fakturach są przechowywane lokalnie na naszym dysku. No chyba, że oprogramowanie ma funkcję automatycznego tworzenie backup-u w chmurze u producenta. Jeżeli jednak nie, to awaria komputera lub oprogramowania może doprowadzić nas do sytuacji, gdzie będziemy musieli wydać krocie na profesjonalne odzyskiwanie danych, jeżeli nie mamy kopii zapasowej.

Z kolei jeśli korzystamy z programu w przeglądarce nie musimy się martwić o backup, ponieważ wszystko jest przechowywane na serwerze usługodawcy. Pamiętajmy jednak o ustawienie silnego hasła i jego regularnej zmianie.

Udostępnij