RynekNC.pl

Blog o Nowych Technologiach i Biznesie

Poradnik

Na co zwracać uwagę podczas wyboru obrączek?

Na co zwracać uwagę podczas wyboru obrączek?

Obrączki są nieodłącznym elementem ceremonii ślubnej. Przede wszystkim są symbolem nieskończonej miłości, wierności i trwałości. Dla wielu osób są to najważniejsze wartości w przyszłym wspólnym życiu, dlatego przyrzekanie sobie tego na ślubnym kobiercu jest wręcz świętością. Biżuteria ślubna, która będzie towarzyszyć małżonkom do końca życia, musi się wpisywać w ich gusta. Obrączki ślubne powinny się więc podobać przyszłym małżonkom, choć nie mniej ważna jest trwałość biżuterii, aby jej stan nie zmienił się przez długie lata.

Wybór właściwych obrączek – materiał i rozmiar

Zanim przyszli małżonkowie podejmą decyzję o zakupie obrączek ślubnych, powinni zastanowić się, z jakiego kruszcu mają zostać wykonane. Oczywiście najpopularniejsze jest złoto, które jest ponadczasowym materiałem wyróżniającym się wyjątkową trwałością. Obrączki ze złota z pewnością będą prezentować się elegancko, dzięki pięknemu blaskowi. Złoto nie tylko wspaniale prezentuje się na dłoni, ale jest przy tym bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Złoto jest szczególnym materiałem, ponieważ niestraszne mu są środki chemiczne ani woda. Do wyboru są trzy warianty kolorystyczne – żółty, różowy i biały. Najczęściej wybór pada na złoto o kolorze żółtym o próbie 0,585. Bardzo popularne są także obrączki tytanowe, które cechują się wysoką twardością. To dzięki tej twardości są bardzo odporne na uszkodzenia oraz zarysowania i zadrapania. Ważną cechą tytanu jest to, że jest mało alergiczny, a to wyróżnia go na tle wszystkich metali. Jego barwa jest ciemnoszara, a niewątpliwą zaletą jest to, iż jest bardzo tani. W połączeniu ze złotem lub srebrem wygląda zjawiskowo.

Obrączki ślubne będą noszone przez małżonków codziennie, dlatego ważne jest, aby były dopasowane wręcz idealnie do palca. Nie mogą więc być ani za ciasne, ani zbyt luźne, aby nie powodować dyskomfortu w żadnej sytuacji. Obrączki muszą być tak dopasowane, aby nie przeszkadzały w codziennym funkcjonowaniu. Dlatego nie powinno się odczuwać ich obecności zarówno w pracy, jak i np. na siłowni. Idealnie dopasowana obrączka powinna przechodzić z minimalnym oporem przez staw palca, a także swobodnie spoczywać u jego nasady. W jaki więc sposób wybrać obrączki ślubne w idealnym wymiarze? Dobrym pomysłem będzie wybranie się na przymiarki obrączki po całym dniu. Jest to najlepszy czas na prawidłowe dobranie obrączki do palca, ponieważ palce są wtedy nieco spuchnięte. Jeśli jednak przyszli małżonkowie zdecydują się na zamówienie obrączek przez internet, powinni w takiej sytuacji posiłkować się tabelami rozmiarów, które dostępne są na stronach jubilerów. Należy jednak pamiętać, iż taki dobór obrączki obarczony jest sporym ryzykiem.

Obrączki ślubne – jak wybrać idealny model?

Statystyki nie kłamią. Bez wątpienia największą popularnością cieszą się obrączki klasyczne. Oczywiście dzieje się tak dlatego, iż są one ponadczasową biżuterią ślubną. Śmiało można powiedzieć, że są one piękne i bardzo gustowne. Charakteryzują się doskonałym wyglądem na dłoni, a także świetnym komponowaniem się z każdą stylizacją.

Udostępnij