RynekNC.pl

Blog o Nowych Technologiach i Biznesie

PoradnikRozwój osobisty

Komunikacja niewerbalna, czyli co wiemy o mowie ciała?

Komunikacja niewerbalna, czyli co wiemy o mowie ciała?

Komunikacja niewerbalna ma ogromne znaczenie w kształtowaniu prawidłowych relacji ioraz jest niezwykle istotna w życiu każdego człowieka. No dobrze…ale w jaki sposób należy odczytywać sygnały niewerbalne, wysyłane w naszym kierunku przez innych ludzi? Na co powinno się zwracać uwagę, a także z jakimi zasadami należy się liczyć, jeżeli chcemy podjąć próbę interpretacji zachowań innych osób? Jak czytać mowę ciała?

Umiejętność odczytywania mowy ciała jest niezwykłą umiejętnością, która zdecydowanie może ułatwić nasze życie, a czasem nawet ostrzec przed podjęciem nietrafionych decyzji. Mimika twarzy, gesty, ruchy ciała, ubiór, ton głosu i intonacja to nawet ponad 60-65% przekazywanych informacji. Wiele osób zastanawia się nad tym, jak czytać mowę ciała?

Chcąc poznać jej tajniki należę kierować się kilkoma zasadami, a przede wszystkim:

  1. Bądź dobrym obserwatorem swojego otoczenia.
  2. Obserwuj w odpowiednim kontekście.
  3. Naucz się rozpoznawać zachowania uniwersalne.
  4. Naucz się rozpoznawać zachowania indywidualne.
  5. Obserwując ludzi, staraj się wypatrywać różnych komunikatów – zachowań pojawiających się jednocześnie lub następujących po sobie.
  6. Naucz się wypatrywać zmian, które sygnalizują odmianę myśli, odczuć, zainteresowań lub zamiarów.
  7. Naucz się rozpoznawać fałszywe lub mylące sygnały niewerbalne.
  8. Naucz się odróżniać dobre samopoczucie od dyskomfortu.
  9. Obserwując innych – rób to dyskretnie. Które osoby są najbardziej zainteresowane pytaniem jak czytać mowę ciała? To są przede wszystkim biznesmeni oraz osoby zakochane.

W biznesie mowa ciała jest bardzo ważna. Dzięki jej znajomości można wiele zyskać. Możemy uchronić się od nieprawidłowych decyzji. Jak czytać mowę ciała? Często przed tym pytaniem stają mężczyźni, którzy są zainteresowani daną kobietą. Patrząc na jej postawę, zachowanie można zauważyć czy jest zainteresowana rozmówcą czy też czuje dyskomfort względem niego.

 Umiejętność czytania mowy ciała przydaje się tak naprawdę w każdej dziedzinie życia.

Udostępnij