RynekNC.pl

Blog o Nowych Technologiach i Biznesie

Poradniki

Czystość i higiena w biurze i zakładzie pracy

Czystość i higiena w biurze i zakładzie pracy

Jedną z najważniejszych aktywności w życiu człowieka jest praca zawodowa. W zakładzie pracy należy dołożyć wszelkich starań, aby zachowane były zasady bezpieczeństwa i higieny. Ma to szczególne znaczenie w okresie walki z pandemią. Czyste biuro to komfort dla pracowników i bardziej wydajna praca.

Bezpieczne otoczenie

W miejscu pracy pracodawca powinien zapewnić niezbędne artykuły higieniczne. Bez odpowiednich środków nie utrzymamy w czystości różnych typów powierzchni. Konieczne jest więc zastosowanie płynów do szyb, mebli i podłogi, a także środków używanych w toalecie. Miejscem gromadzącym dużą ilość zarazków chorobotwórczych jest także sprzęt komputerowy. W szczególności dotyczy to monitora i klawiatury. Należy pamiętać, aby nie pić i nie jeść w pobliżu komputera, bo w ten sposób łatwo przeniesiemy zarazki do swojego organizmu. Posiłki należy spożywać w pokoju socjalnym lub inny miejscu, wyznaczonym przez pracodawcę.

Skuteczna ochrona

Stosowane środki higieniczne powinny mieć wysoki wskaźnik antybakteryjny. Dotyczy to takich produktów jak mydło w płynie czy krem do rąk. Najlepszym rozwiązaniem jest udostępnienie pracownikom kremu nawilżającego z aloesem, jak również jednorazowych papierowych ręczników oraz rękawic ochronnych. Jest to bardzo ważny element podczas kontaktów z klientami.

Segregacja odpadów

W biurze nie może zabraknąć również pojemników na odpady. Pozwalają one w łatwy sposób segregować śmieci i eliminują rozprzestrzenianie się nieprzyjemnych zapachów. Pojemniki powinny być umieszczone przy każdym biurku, najlepiej oznaczone odpowiednimi kolorami. Do pojemników żółtych należy wyrzucać śmieci plastikowe i wykonane z tworzyw sztucznych. Pojemniki zielone są odpowiednie dla szkła, niebieskie na papier, a brązowe są przeznaczone do przechowywania odpadów, które mogą ulegać biodegradacji. Pojemniki powinny być wyposażone w wysokiej jakości worki na odpadki o odpowiednim rozmiarze i grubości. Powinny także mieć możliwość łatwego zamknięcia.

Dobry klimat — większa wydajność

W zakładzie pracy warto stworzyć przyjemną atmosferę za pomocą odpowiedniego zapachu, dostosowanego do gustu pracowników. Warto stale używać odświeżaczy powietrza, które są dostępne w różnych odmianach. Do biura odpowiednich będzie wiele zapachów, można również używać odświeżaczy w sprayu albo rozstawionych w różnych miejscach. W ten sposób zapewnimy przyjemny zapach przez cały okres działalności firmy.

Zachowanie czystości i higieny w pracy to obowiązek każdego pracodawcy. Jest to niezbędny element pozwalający na uzyskanie większej wydajności oraz lepszego komfortu pracowników.

Jeśli szukasz środków i artykułów higienicznych do użytku biurowego, odwiedź https://officesystem24.pl/wyszukaj/kategoria/13-artykuly_higieniczne_i_dozowniki.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.