RynekNC.pl

Blog o Nowych Technologiach i Biznesie

FinanseWłasny Biznes

Fundusze kapitałowe

Fundusze kapitałowe

Osoby nie mające wykształcenia ekonomicznego często zadają pytanie, na czym polegają fundusze kapitałowe? Ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe w Polsce cieszą się wzrastającym zainteresowaniem, ponieważ nasi rodacy ulokowali w nich już miliardy złotych. Warto dokładnie przeanalizować wszystkie wady i zalety, ponieważ taka forma lokowania swoich oszczędności może przynieść wymierne efekty w przyszłości. Można powiedzieć, że fundusze kapitałowe to takie instytucje finansowe, które prowadzone są przez towarzystwa zajmujące się na co dzień ubezpieczeniami na życie. Ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe to ciekawa mieszanka polisy na życie oraz funduszu kapitałowego. Można je podzielić na kilka odmian, do najpopularniejszych należ fundusze bezterminowe mające specyfikę ochronno- oszczędnościową oraz te typowo oszczędnościowe.

Dlaczego warto decydować się na wybór takiej formy lokowania swojego kapitału?

Fundusze tego tego rodzaju dają dużo większe szanse na osiągnięcie pokaźnego zysku niż standardowe formy oszczędzania na lokatach bankowych. Jednocześnie umowy z funduszem kapitałowym są na tyle elastyczne, że można się z niego wycofać nie ponosząc poważniejszych strat. Poszczególne fundusze kapitałowe różnią się od siebie stopniem ryzyka. Te bezpieczniejsze opierają się na inwestowaniu w takie produkty finansowe jak obligacje Skarbu Państwa, na których trudno jest stracić.
Ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe mogą stać się doskonałym sposobem na zdobycie dodatkowego źródła dochodu.To dodatkowa forma oszczędzania. Oznacza to, że konieczne jest regularne opłacanie składek na fundusz, choć znajdziemy i takie propozycje, w których funkcjonuje jednorazowa składka.
Zdecydowanie się na fundusz kapitałowy jest korzystne z punktu widzenia optymalizacji podatkowej. W przypadku naszej śmierć, osoba dziedzicząca nasze pieniądze ulokowane w funduszu nie będzie musiała opłacać podatku od spadków oraz darowizn. Środki zgromadzone na koncie funduszu nie podlegają również egzekucji komorniczej, co na pewno jest sporym zabezpieczeniem naszych interesów.

Udostępnij