Nigdy tak naprawdę nie wiadomo, kiedy przydarzy się kolizja na drodze. Kierowcy śpią jednak spokojnie wiedząc, że nad ich bezpieczeństwem (w szczególności tym finansowym), czuwa polisa ubezpieczeniowa. Tylko że w momencie kolizji, ustalania wysokości odszkodowania, decyzja ubezpieczyciela opiewa na niską kwotę. Dlatego warto ubiegać się o dopłatę do odszkodowania.
Jak walczyć o dopłatę do zaniżonego odszkodowania?
Już na samym wstępie warto wspomnieć o jednej z najskuteczniejszych opcji, gwarantującej faktyczne powodzenie. Jest nią odkup szkody OC. Istnieją specjalne firmy, jakie oferują usługi w tym zakresie na terenie Poznania. Którą z nich należy wybrać? Decyzja powinna zostać podjęta na podstawie opinii innych klientów, wcześniej korzystających z takiej usługi. Ważne są nie tylko rekomendacje klientów, ale także oferowane warunki, jakie proponowane są przez daną firmę. Podejmując decyzję, warto porównać do siebie kilka ofert. Pozwoli na to wybranie najkorzystniejszej z możliwych opcji. W szczególności, jeżeli chodzi o aspekt finansowy. Tak, aby faktycznie móc zyskać na tym, dzięki czemu naprawa uszkodzeń w samochodzie nie będzie stanowiła tak dużego obciążenia finansowego.
Odkup szkody OC – czy to się opłaca?
Tak. Jest wielu klientów, którzy przyznają, że możliwość skorzystania z takiej usługi, faktycznie pozwoliła na uzyskanie dopłaty do zaniżonego odszkodowania. Istnieją firmy, które do swoich klientów podchodzą indywidualnie, dokładnie analizując przypadek, z jakim mają do czynienia. Tylko dzięki temu będzie można ocenić, czy klient ma szansę na uzyskanie pieniędzy i w jakiej kwocie. Należy zdawać sobie sprawę, że sprzedanie praw do szkody sprawia, iż klient nie będzie miał już wpływu do tego, co będzie działo się z nią dalej. Wszystkie prawa przechodzą na firmę, która szkodę odkupiła. Należy zapoznać się z dokładnymi warunkami, kiedy taki odkup szkody OC jest faktycznie możliwy do wykonania.
Inne rozwiązania na uzyskanie dopłaty do odszkodowania
W przypadku otrzymania decyzji, z jakiej wynika, że odszkodowanie jest zaniżone, można napisać odwołanie do Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Reklamację można złożyć na piśmie sporządzonym przez siebie, na specjalnym formularzu lub podczas rozmowy telefonicznej. W tym przypadku warto skorzystać z pomocy orzecznika, który będzie w stanie wspierać taką walkę, podając m.in. solidne powody co do tego, że kwota odszkodowania powinna być wyższa.
Trzecią z możliwości, jest wstąpienie z firmą ubezpieczeniową na drogę sądową. Należy jednak zadać sobie pytanie, czy jest to warte takiego zachodu. Tym bardziej że może to pochłonąć ogromne koszta finansowe. W takich przypadkach wskazana będzie nie tylko pomoc orzecznika, ale także prawnika, występującego w imieniu klienta. To właśnie w takich momentach ludzie rezygnują z walki, na rzecz możliwości sprzedaży szkody OC, firmie specjalizującej się w tego typu usługach.