RynekNC.pl

Blog o Nowych Technologiach i Biznesie

FinansePoradniki

Sposoby na doładowanie telefonu

Sposoby na doładowanie telefonu

Telefony towarzyszą nam przez całe nasze życie. Są nam potrzebne w życiu prywatnym i służbowym. Dzięki nim możemy dzwonić do bliskich nam osób, załatwiać sprawy biznesowe, lub oderwać się od rzeczywistości podczas oglądania filmu w dowolnym miejscu i czasie. Jednak, aby w pełni korzystać z funkcji telefonu potrzeba nam pieniędzy na koncie. Bez tego nie będziemy mieć możliwości dzwonienia i korzystania z internetu. Aby pieniądze pojawiły się na koncie musimy kupić doładowanie. Można to zrobić na dwa sposoby, stacjonarnie lub online.

Po klasyczne doładowanie możemy udać się do prawie każdego sklepu, ponieważ większość z nich wyposażona jest w terminal, który wydrukuje nam doładowanie. Możemy również odwiedzić salon naszego operatora komórkowego, gdzie również bez problemu otrzymamy doładowanie. Są dwa rodzaje takiego doładowania. Pierwszy z nich jest w formie karty zdrapki, a drugi w formie wydruku. Ten drugi wygląda jak paragon ze sklepu, ale zawiera kod doładowania. Jest to prosta metoda doładowania, jednak nie każdy ma blisko siebie dostęp do sklepu.

W jaki sposób doładować telefon online?

Kiedy nie mamy dostępu do sklepu, lub po prostu chcemy oszczędzić czas, możemy doładować telefon przez internet. Procedura jest bardzo prosta i szybka w wykonaniu. Wystarczy tylko parę kliknięć. Mamy do dyspozycji dwie opcje doładowania online. Po pierwsze możemy wejść na stronę internetową naszego operatora, gdzie będziemy mogli zalogować się na swoje konto. Następnie wybieramy opcję doładowania online i z pomocą przelewu pieniądze znajdą się na naszym telefonie. Druga opcja to doładowanie za pośrednictwem banku. Tutaj możemy zalogować się na konto bankowe przez internet, bądź użyć mobilnej wersji aplikacji swojego banku. Tak jak w przypadku pierwszej metody, wybieramy opcję doładowania telefonu, po czym wpisujemy numer, który chcemy zasilić. W obu przypadkach pieniądze znajdą się na koncie po kilku minutach. Doładowanie online jest bardzo wygodne, ponieważ możemy to zrobić w każdym miejscu i o każdej porze. Jedynym wymogiem jest dostęp do internetu.

Udostępnij