RynekNC.pl

Blog o Nowych Technologiach i Biznesie

Poradnik

Polisa na życie – nie tylko na wypadek zgonu! Sprawdź, kiedy jeszcze Cię ochroni

Polisa na życie – nie tylko na wypadek zgonu! Sprawdź, kiedy jeszcze Cię ochroni

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, czy warto skorzystać z polisy na życie, odpowiedź może być tylko jedna – oczywiście! To niezwykle przydatny produkt ubezpieczeniowy, który wbrew obiegowej opinii chroni nie tylko rodzinę ubezpieczonego na wypadek jego śmierci. Dzisiaj sprawdzimy, na jaką jeszcze pomoc będziesz mógł liczyć od ubezpieczalni – jeśli jesteś ciekawy, zapraszamy do czytania!

Polisa na życie – podstawowy zakres ochrony

Zanim zastanowimy się nad tym, w jakich sytuacjach może Ci się przydać polisa na życie, na samym początku weźmy pod lupę jej podstawowe założenie. Jest nim zapewnienie ochrony dla rodziny i bliskich osoby ubezpieczonej w sytuacji, kiedy dojdzie do jej śmierci. Co to oznacza w praktyce?

Jeśli zdecydujesz się na polisę na życie i przydarzy Ci się jakiś nieszczęśliwy wypadek, Twoja rodzina otrzyma z tego powodu należne jej odszkodowanie. Da jej to czas na przeżycie w spokoju okresu żałoby oraz zapewni jej niezmieniony byt pod względem finansowym. Z samego tego powodu warto pomyśleć o takim ubezpieczeniu, ale jeśli dalej nie jesteś przekonany, za chwilę przedstawimy kolejne czynniki, które mogą wpłynąć na Twoją decyzję.

Polisa na życie a utrata pracy

Wyobraź sobie sytuację, kiedy w Twojej pracy dochodzi do znacznej redukcji etatów. Wcale nie jest to taki nieprawdopodobny scenariusz, jeśli weźmie się pod uwagę aktualną sytuację gospodarczą na całym świecie. W takim przypadku Twoja rodzina straci jedno ze źródeł utrzymania, a wszystkie opłaty i koszty będą płynęły dotychczasowym rytmem.

Polisa na życie będzie mogła Ci tutaj pomóc. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe stworzyły produkty, które oferują odszkodowanie na wypadek utraty źródła dochodu. Oczywiście odszkodowanie uzyskane z tego tytułu nie będzie ogromne, ale da Ci czas na poukładanie swojej sytuacji i znalezienie kolejnego miejsca zatrudnienia. Warto skorzystać z tej możliwości, jeśli cenisz sobie maksymalny poziom poczucia bezpieczeństwa i pewności niezależnie od sytuacji.

Poważna choroba a ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie może Ci się przydać również w sytuacji, kiedy poważnie zachorujesz. Jeśli na ten moment jesteś okazem zdrowia, życzymy Ci, by ten stan mógł utrzymać się jak najdłużej. Pamiętaj jednak o tym, że życie potrafi pisać różne scenariusze i nie każdy z nich będzie mógł być pozytywny.

Choroba, czy potrzeba hospitalizacji mogą dotknąć każdego. Będzie się to wiązało z kosztami ponoszonymi za wizyty u lekarzy, czy opłaceniem drogich leków. Jeśli chcesz uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, kiedy podczas pobytu w placówce medycznej będziesz się zastanawiał, czy Twoja rodzina będzie mogła związać koniec z końcem, polisa na życie rozszerzona o dodatkowy pakiet ochrony zdrowia może się dla Ciebie okazać strzałem w dziesiątkę.

Pamiętaj, że podane tu sytuacje to jedynie przykłady, kiedy ubezpieczenie może Ci się przydać. W rzeczywistości jest ich znacznie więcej i warto wziąć to pod uwagę, jeśli nie chcesz narazić się na dodatkowy stres, związany z brakiem funduszy w kryzysowym momencie.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij