RynekNC.pl

Blog o Nowych Technologiach i Biznesie

Poradniki

Czym charakteryzuje się kredyt samochodowy jak abonament?

Czym charakteryzuje się kredyt samochodowy jak abonament?

Marzenia o nowym samochodzie psuje często brutalna rzeczywistość. Banki są dość restrykcyjne w przyznawaniu kredytów samochodowych, zaś nowe salonowe auta kosztują krocie, więc ich kupno może się po prostu nie kalkulować. Każdy, kto zniechęcił się do kredytu na samochód lub dostał decyzję odmowną z banku, powinien wziąć pod uwagę kredyt na samochód jak abonament. To minimalna rata miesięczna a także uproszczone reguły przyznawalności środków. Na czym polega to rozwiązanie i dla kogo jest ono opłacalne? Podpowiadamy!

Kredyt na samochód jak abonament – co warto o nim wiedzieć?

Mowa tutaj o kredycie nowego bądź używanego samochodu. Umowa kredytu jak abonamen polega na użytkowaniu danego pojazdu w zamian za niewielkie opłaty realizowane w skali miesiąca. Odbywa się to na podobnych zasadach, co wynajem garażu lub mieszkania, z tą różnicą, że abonament za samochód jest naprawdę stosunkowo niski, biorąc pod uwagę wysokość rat tradycyjnych kredytów. Rata miesięczna stanowi wartość, o którą spada cena samochodu w skali jego użytkowania, czyli użytkując dany pojazd płaci się tylko za to, co utracił on na wartości w wyniku eksploatacji. Jest to optymalne rozwiązanie dla osób, które chcą korzystać z pojazdu, mieć go nieustannie do dyspozycji, a przy tym minimalizować koszty. warto rozważyć finansowanie przez VW FS.

Jak obliczyć ratę abonamentową?

 

Raty kredytu nie trzeba liczyć samodzielnie. Można poprosić o to pracownika instytucji finansowej lub po prostu samemu szybko i sprawnie zrobić to przez Internet. W sieci są dostępne użyteczne kalkulatory finansowe służące m.in. do obliczania kosztów kredytu: https://www.vwfs.pl/klienci-indywidualni/finansowanie-samochodu/finansowanie-samochodu-nowego/kredyt-jak-abonament.html . Wybiera się rodzaj umowy, typ samochodu i jego markę oraz wysokość wkładu własnego. Na koniec wystarczy określić okres kredytowania i liczbę rat, która będzie dogodna dla konkretnej osoby. W ciągu kilku sekund kalkulator podaje szacowaną opłatę abonamentową, która będzie uiszczana w skali miesięcznej.

Czy abonament na samochód jest opłacalny?

Kredyt jak abonament  stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych kredytów, które mogą być mocno obciążające dla gospodarstw domowych. Z kolei abonament może być na tyle niski, że nie odczuje się nadmiernego ciężaru. Kredyt na samochód w abonamencie jest opłacalny zarówno dla osób prywatnych, jak i dla przedsiębiorców prowadzących własny biznes. Jest to inwestycja w przyszłość, gdyż po zakończeniu umowy leasingu można wykupić na własność użytkowany pojazd. To mądre rozwiązanie, z którego korzysta już bardzo wielu ludzi. Sprawdź atrakcyjne finasowanie pojazdów w VW FS.

Udostępnij