RynekNC.pl

Blog o Nowych Technologiach i Biznesie

Poradnik

5 powodów, dla których sklepy detaliczne powinny korzystać z interaktywnych kiosków

5 powodów, dla których sklepy detaliczne powinny korzystać z interaktywnych kiosków

Korzystanie z najnowszych udogodnień i aranżacji sklepów to dziś nie tylko kaprys bogatych właścicieli, ale konieczność, przed którą staje każdy, kto poważnie myśli o swoich klientach, chce ich zatrzymać, związać emocjonalnie ze swoim sklepem i oczywiście zdobywać następnych. 

Najnowsza technologia to monitory reklamowe zewnętrzne i wewnętrzne oraz coraz częściej wykorzystywane kioski interaktywne.

Czym są kioski interaktywne 

To niezwykle atrakcyjna alternatywa dla monitorów reklamowych. Te spełniają zadanie prezentowania zdjęć, grafik lub spotów w pewnej odległości od klienta. Zwykle umieszcza się je ponad głowami odwiedzających sklep gości. Dzięki temu, z punktu widzenia właściciela, do reklam towarów ma dostęp znacznie większa liczba klientów. Kioski reklamowe pozwalają natomiast klientowi na bezpośredni kontakt z urządzeniem. On sam, klient, może swobodnie wyszukać w kiosku informacji o produkcie, który go interesuje, o jego dostępności w sklepie, o zamówieniu towaru z magazynu. Oczywiście może również sprawdzić cenę, producenta oraz porównać towar z innymi nim przystąpi do zakupów. Dostęp do wi-fi, które jest standardowym wyposażeniem, pozwoli klientowi zorientować się w ofercie innych sklepów i przekonać się, że jesteś konkurencyjny pod każdym względem.

Jak i gdzie działa kiosk interaktywny

Materiały stosowane do produkcji kiosków zapewniają idealne funkcjonowanie na zewnątrz lokalu, na wolnym powietrzu, oraz wewnątrz. Kioski są odporne na zjawiska atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg czy zbyt silne nasłonecznienie. Bez obaw zatem możemy wyróżnić sklep już przed wejściem klienta do na przykład galerii handlowej. Odporność na kurz pozwala zapomnieć właścicielowi o częstym czyszczeniu sprzętu i skoncentrować się na interesującej zawartości reklamy i obsłudze klienta. 

Materiały, z których wykonana jest obudowa, nie stawiają ograniczeń co do wielkości i kształtu kiosku. Każdy z właścicieli sklepów może zatem zaprojektować własny kiosk, żeby tym bardziej uatrakcyjnić doznania estetyczne i spowodować, że potencjalny klient podejdzie właśnie do Twojego kiosku, a potem wybierze Twój sklep. 

Rozważ i wybierz kiosk 

Podsumowując, najważniejsze korzyści z kiosków interaktywnych:

  1. Podnoszą prestiż Twojego sklepu.
  2. Pozwalają w łatwy sposób wyróżnić Twój sklep spośród innych podobnych.
  3. Są niezawodne technicznie bez względu na pogodę i lokalizację. 
  4. Klient ma do nich bezpośredni dostęp.
  5. Oszczędzasz czas i środki na reklamę, zdobywając jednocześnie uznanie klientów. 

Kioski interaktywne to ciekawa możliwość biznesowa, którą warto rozważyć w Twoim Biznesie. digital signage to mocno rozwijająca się stopa biznesowa, która może przynieść ciekawe wyniki Twojej firmie.

Udostępnij