RynekNC.pl

Blog o Nowych Technologiach i Biznesie

Finanse

W jakim banku najlepiej założyć konto osobiste? Sprawdź poradnik

W jakim banku najlepiej założyć konto osobiste? Sprawdź poradnik

Wybór konta osobistego nie jest łatwy. Banki prześcigają się w ofertach marketingowych. Konto osobiste to bardzo ważne narzędzie, które ułatwia nadzór nad finansami. Warto więc wybrać je w pełni świadomie. W tym poradniku podpowiadamy, w jaki sposób wybrać najlepsze konto osobiste. Jakie czynniki są najważniejsze podczas wyboru rachunku bankowego? Sprawdź naszą listę.

Opłata za prowadzenie konta

Ile kosztuje prowadzenie konta osobistego? Na całkowity koszt rachunku w banku składa się wiele części składowych. Podstawową z nich jest opłata za prowadzenie konta. W jakim banku najlepiej założyć konto? W takim, w którym otrzymamy darmowe prowadzenie rachunku. Opcja darmowego konta bez żadnych dodatkowych warunków jest trudna do znalezienia. Jednak na rynku bankowym znajdziemy konta osobiste z opcją darmowego prowadzenia po spełnieniu określonych przez bank warunków. Zazwyczaj chodzi o zapewnienie regularnych wpływów o określonej wysokości na posiadany rachunek bankowy.

Koszt posiadania karty debetowej

Czy można założyć konto osobiste bez karty debetowej? Teoretycznie jest to możliwe. Użytkowanie takiego rachunku jest jednak bardzo utrudnione. Karta debetowa zapewnia łatwy dostęp do środków zgromadzonych na rachunku. Dzięki karcie debetowej można wypłacić pieniądze z bankomatu lub wykonać transakcję bezgotówkową w sklepie. Posiadacz konta bez karty skazany jest wyłącznie na wypłaty gotówki w oddziałach banków. Jaki jest koszt karty debetowej? Niektóre banki dopuszczają zniesienie opłaty za użytkowanie karty. Warunkiem darmowego użytkowania karty może być na przykład wykonanie kilku transakcji za jej pomocą w miesiącu rozliczeniowym.

Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna zainstalowana na smartfonie to bardzo przydatne narzędzie. Ułatwia kontrolę nad rachunkiem bankowym. Przed zamówieniem konta warto sprawdzić funkcjonalności aplikacji mobilnej udostępnionej przez wybrany bank. Standardem powinna być możliwość skorzystania z systemu BLIK lub podobnych systemów płatności mobilnych. Aplikacja powinna umożliwiać opłacanie rachunków za pomocą skanu kodu QR wydrukowanego na dokumencie. Inną przydatną funkcją jest wyświetlanie stanu konta na pulpicie telefonu bez konieczności logowania do aplikacji.

Bankowość internetowa

Bankowość internetowa to system, który może w pełni zastępować kontakt z pracownikiem obsługi klienta. System powinien mieć rozbudowane funkcjonalności. Sama opcja wykonywania przelewów i podglądu historii konta to obecnie już za mało. Bankowość internetowa musi umożliwiać założenie profilu zaufanego. Ciekawą częścią systemu bankowości online jest opcja umożliwiająca regularne doładowania telefonu. System bankowości online powinien również uwzględniać łatwe założenie produktów oszczędnościowych i złożenie wniosku o produkty kredytowe. Więcej informacji o bankowości znajdziesz na kredytnaplus.com.pl

Promocje bankowe

Na rynku bankowym panuje duża konkurencja. Warto więc korzystać z promocji przygotowanych przez banki. Promocje mogą być adresowane do nowych klientów zakładających konto osobiste. Jak to działa? Promocja może gwarantować na przykład otrzymanie bonu do wybranego sklepu po spełnieniu warunków określonych przez bank. Premiowane nagrodą mogą być regularne wpływy na konto lub też korzystanie z karty debetowej dołączonej do konta osobistego.

Podsumowanie

W tym artykule przedstawiliśmy najważniejsze czynniki, którymi należy kierować się podczas zakładania konta osobistego. Oferty kont osobistych wydają się łudząco podobne do siebie. Warto jednak zagłębić się w szczegóły. Powyższa lista ułatwi wybór konta bankowego na dogodnych warunkach.

Udostępnij