RynekNC.pl

Blog o Nowych Technologiach i Biznesie

Finanse

Kapitalizacja giełdy potrafi być omylna

Kapitalizacja giełdy potrafi być omylna

Firmy pnąc się po szczeblach rozwoju starają się zrobić wszystko, żeby opóźnić wyhamowanie rozrostu. Przedsiębiorcy, którzy wprowadzają swoje spółki na giełdę rozumieją, że nadaje to prestiż i wiarygodność ich dziecku. Jednocześnie obecność na giełdzie jest w stanie pomóc w razie dylematów odnośnie finansowania.

Po co to komu?

Z pewnością duża część osób, które działają w zaciszu swoich garaży, nie myśli nawet o takich rozwiązaniach. Dla wielu najlepszym rozwiązaniem jest zapewnić sobie byt i nie próbować za wysoko lecieć, żeby przypadkiem nie spaść. Jeśli jednak należymy do tych, którzy nie boją się ryzyka, to będziemy starali się rozbudowywać naszą działalność. Początkowo rozwój jest w miarę prosty. Kiedy nasz biznes okazuje się strzałem w dziesiątkę i przyciąga nowych kontrahentów, bardzo łatwo o kolejne inwestycje. W końcu z początku lepiej odmówić sobie nowego auta na rzecz usprawnionego sprzętu na hali produkcyjnej. W taki sposób obniżamy koszty i często przyspieszamy działanie. Oszczędność to pierwszy krok do rozwoju. Im dalej w las tym trudniej. Z czasem do kolejnego etapu rozwoju może być potrzebna pożyczka lub dofinansowanie. Tu z pomocą przychodzą banki lub próba wejścia z kimś w spółkę. Jest to zastrzyk gotówki, który może pozwolić nam na przeskoczenie kilku kolejnych stopni. Wzorując się na rekinach biznesu, kiedy nasza spółka dobrze prosperuje warto wejść na giełdę. Wtedy, możemy zyskać kolejną pomoc kosztem wypuszczenia papierów wartościowych. Nasza firma zyska w oczach ludzi, kiedy pojawi się w takim miejscu, jednocześnie będziemy mogli dzięki ich zaufaniu piąć się coraz wyżej.

Wszystko jak na dłoni

Pojawienie się na giełdzie niesie za sobą pewne ryzyko. Kapitalizacja giełdy bowiem da obraz tego jakim zaufaniem cieszy się nasza spółka. Oczywiście jej wartość giełdowa może nie dawać realnej wizji. Trzeba jednak pamiętać, że nie można pozwolić sobie na błąd. Oczy wszystkich, którzy nam zaufali będą skupione na każdym naszym posunięciu. O tym, że błędy potrafią zaboleć również pokazują rekiny biznesu. Nawet opublikowanie filmów w internecie, które pozornie miały poprawić wizerunek potrafiły zaszkodzić. Kiedy inwestorzy widzą ryzykowne posunięcia, to często tracą zaufanie i próbują zainwestować pieniądze w innym miejscu. W drodze na szczyt warto próbować wszystkich legalnych sposobów na rozwinięcie działalności. Wszak zyskamy na tym nie tylko my. Możemy pomóc wielu osobom poprzez zaoferowanie dobrych miejsc pracy. Kiedy nie boimy się podjąć ryzyka mamy możliwość zarobienia nie tylko dużych pieniędzy ale i szacunku. Trzeba jednak trzymać fason i próbować pokazać swoją markę od najlepszej strony, może to spowodować reakcję lawinową. Tylko od posunięć zarządu zależy, czy będzie to reakcja pozytywna czy negatywna.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.