RynekNC.pl

Blog o Nowych Technologiach i Biznesie

Finanse

Czym jest wyzwanie „zero wydatków” i jak może pomóc Twoim finansom?

Czym jest wyzwanie „zero wydatków” i jak może pomóc Twoim finansom?

Przy tak wielu osobach borykających się z niepewnością ekonomiczną i żyjących od wypłaty do wypłaty, zmiana nawyków związanych z wydawaniem pieniędzy nigdy nie była tak ważna.

Co to jest wyzwanie nie wydawania pieniędzy?

W swojej najbardziej podstawowej definicji, wyzwanie polegające na niewydawaniu pieniędzy polega na tym, że przez określony czas nie wydajesz żadnych pieniędzy. Większość ludzi decyduje się nie wydawać żadnych dodatkowych pieniędzy na cokolwiek, co nie zostało zaplanowane w budżecie. Jest to jednak bardzo indywidualna sprawa – możesz ustalić własne zasady dotyczące tego, co jest, a co nie jest dozwolone, tak aby pasowało to do Twojego stylu życia.

Dlaczego warto podjąć wyzwanie nie wydawania pieniędzy?

  • Aby zresetować złe nawyki
  • Wprowadzenie zakazu zakupów może zresetować niektóre złe nawyki. To trochę jak przejście na zimny indyk przy rzucaniu palenia lub detoks od śmieciowego jedzenia, kiedy przesadzasz z jedzeniem. Przełamie to zły nawyk i miejmy nadzieję, że wprowadzi cię w lepszy nastrój na przyszłość.

Wyzwanie nie wydawania pieniędzy działa naprawdę dobrze w przełamywaniu mentalności „potrzebuję tego teraz”, na którą wielu z nas cierpi. https://habza.com.pl/ zaleca to wyzwanie, zwłaszcza podczas walki z nadmiernym długiem. 

Aby szybko zaoszczędzić dużą sumę pieniędzy

Jeśli całkowicie wyciąć swoje wydatki nieistotne, jesteś prawdopodobnie patrząc na oszczędzanie przyzwoitą ilość pieniędzy w krótkim czasie. Jeżeli ty zazwyczaj wydajesz 1000 zł na jedzenie na mieście, 500 zł na ubrania, 400 zł na kawę i przekąski przez cały miesiąc, i 800 zł0 na różne rzeczy i rzeczy dla domu, To możliwość oszczędności nawet 2000 zł w przestrzeni miesiąca!

Jeśli zdecydujesz się wyciąć subskrypcje zbyt, takich jak Netflix, Amazon Prime, Amazon Music, i siłowni, a następnie jesteś patrząc na jeszcze większe oszczędności. To może być umieszczony w kierunku uzupełnienia funduszu awaryjnego, inwestycji, a nawet po prostu do wakacji.

Aby spłacić dług

Wyzwanie „zero wydatków” to świetny sposób na walkę z długami. Możesz wykorzystać wszystkie pieniądze zaoszczędzone podczas tego wyzwania na spłatę długu.

Aby ograniczyć impulsywne wydatki

Wszyscy jesteśmy winni impulsywnych wydatków w pewnym momencie – przestrzega https://habza.com.pl/. Czy to dlatego, że natknąłeś się na coś, co naprawdę Ci się podoba podczas przeglądania sklepów, czy też wydajesz, bo jesteś zestresowany lub znudzony, efekt końcowy jest taki sam – wydajesz pieniądze, których nie zamierzałeś wydać i na coś, na co nie miałeś zaplanowanego budżetu.

Jednorazowe wydatki nie stanowią problemu, ale zaczynają być problematyczne, gdy zdarzają się często i sprawiają, że brakuje ci pieniędzy. Wyzwanie „zero wydatków” oznacza, że nie będziesz w stanie wydawać impulsywnie, przełamując w ten sposób nawyk.

Jak zacząć?

Zanim zaczniesz wyzwanie „zero wydatków”, warto się przygotować. Jak mówi przysłowie – nie przygotuj się, przygotuj się na porażkę!

Zdecyduj, z czego zrezygnować

Musisz ustalić zasady dotyczące tego, na co możesz, a na co nie możesz wydawać pieniędzy w trakcie trwania wyzwania. Celem jest odcięcie się od wszystkich zbędnych wydatków.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij