RynekNC.pl

Blog o Nowych Technologiach i Biznesie

FinanseRozwój osobisty

Analiza techniczna sposobem na alternatywny zarobek

Analiza techniczna sposobem na alternatywny zarobek

Z pewnością każdy z nas marzy o tym, aby być bogatym. Choć pojęcie bogactwa jest względne, to jednak najczęściej odnosi się do pieniędzy. Praca na etacie często nie jest wystarczająca, aby osiągnąć satysfakcjonujący dochód, stąd wiele osób szuka różnych alternatyw. Świetnym pomysłem jest zagadnienie inwestycji na rynkach kapitałowych oraz walutowych. Aby jednak myśleć o zarabianiu w tej branży, trzeba znać się na temacie. W odniesieniu do zagadnienia narzędzi, jakie są stosowane do analizy przedsiębiorstw, czy walut możemy wyróżnić dwa główne nurty, do których należy analiza techniczna i analiza fundamentalna.

Czym jest analiza techniczna?

Analiza techniczna to, obok analizy fundamentalnej, najpopularniejsza metoda analizy papierów wartościowych oraz walut. Polega na ciągłej analizie wykresów, za pomocą których inwestor podejmuje decyzje dotyczące kupna, bądź sprzedaży. Zwolennicy analizy technicznej zauważają różnorodne formacje, które mogą dawać pozytywne, bądź negatywne sygnały. Inaczej mówiąc, jest tak zbiór technik, które mają na celu prognozę przyszłych cen danych produktów finansowych.

Jakie są założenia analizy technicznej?

Jak każda metoda inwestycyjna, tak i analiza techniczna posiada pewne założenia, w które wierzą inwestorzy specjalizujący się w tym zagadnieniu. W przypadku tej analizy możemy mówić o trzech nieodłącznych stwierdzeniach. Przede wszystkim uważa się, że o cenach decyduje popyt i podaż. Często z ust analityka technicznego można usłyszeć, że rynek dyskontuje wszystko.
Ponadto analitycy techniczni uważają, że historia lubi się powtarzać, w związku z czym nierzadko podejmowane są decyzje na etapie tworzenia się formacji podobnych do tych, które dało się zauważyć w przeszłości.
Ostatnim założenie mówi o tym, że ceny podlegają trendom. Takie działanie może być zbieżne z efektem owczego pędu, gdzie inwestorzy widząc wzrastające kursy starają się podejmować decyzję o kupnie, co powoduje jeszcze większe windowanie w górę danego papieru wartościowego.

Formacje analizy technicznej

Samo trzymanie się założeń nie jest wystarczające do tego, aby osiągnąć satysfakcjonujące zyski. Inwestorzy działają na podstawie różnych formacji, które zauważają na wykresach. Do najpopularniejszych należy formacja podwójnego spodka, odwróconego szczytu, czy głowa i ramiona. Z racji tego, że analiza techniczna jest analizą wykorzystywaną do krótkoterminowych inwestycji można stwierdzić, że oprócz teorii najważniejsza jest praktyka i uważne oko, które pozwoli znaleźć odpowiednie zależności na rynku finansowym.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.