Identyfikacja wizualna

0
625

Identyfikacja wizualna służy kreowaniu wizerunku marki firmy na rynku. Jest to coś, co wyróżnia daną firmę spośród działalności konkurencyjnych. Na identyfikację wizualną składa się między innymi logo firmy, wystrój wnętrza, wygląd produktów i ich opakowań, materiały reklamowe i marketingowe zewnętrzne, na przykład wizytówki, ale także wewnętrzne, takie jak papier firmowy, a także takie, które jednocześnie mogą służyć zarówno do użytku wewnętrznego jak i zewnętrznego, jak teczki. Rolę w identyfikacji wizualnej odgrywają także media społecznościowe, a nawet ubiór służbowy pracowników i kolorystyka, w jakiej utrzymane są wymienione elementy.


Identyfikacja wizualna jest ważnym elementem firmy i w zasadzie nieodłącznym. Od tego, jak będzie wyglądała, będzie zależało jak będzie postrzegane przedsiębiorstwo i jego marka. Mówi o misji firmy i osobowości właściciela. Jest także ozdobą przedsiębiorstwa.
Identyfikacja wizualna powinna być tak zaprojektowana, aby bez problemu trafić do wybranej grupy docelowej, od razu zwrócić jej uwagę na produkt lub firmę, którą reprezentuje.


Identyfikacja wizualna nie jest elementem, którego nie można zmienić w trakcie prowadzenia działalności. Wręcz przeciwnie, kiedy firma podejmuje decyzje związane ze zmianami na polu działalności, może iść to w parze ze zmianą identyfikacji wizualnej. Zmiana identyfikacji wizualnej może być także związana z reklamą, albo zmianą grupy docelowej klientów, ale przy wyborze identyfikacji wizualnej ważna jest konsekwencja. Jeśli firma decyduje się na wybrany styl, dobrze byłoby aby wszelkie dodatki zachować w takim stylu, tak, aby współgrały ze sobą, a nie gryzły.


Dobra identyfikacja wizualna nie jest tania, ale jest dobrą inwestycją, która w końcu przyniesie oczekiwany zysk. Pozwala zaistnieć w świadomości klientów oraz zdobyć ich zaufanie.


Istnieje duża rozbieżność cenowa na rynku w tej dziedzinie, jednak na identyfikacji wizualnej nie warto oszczędzać, ponieważ w tym przypadku niestety cena idzie w parze z jakością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here